Здобуття освіти за кордоном завжди вважалося престижним. Особливо в Європі — європейські ВНЗ у числі найкращих у світі. Сьогодні освіта за кордоном доступна багатьом українцям, і скористатися цим шансом варто.
Переваги
Якість освіти – дуже важливий параметр. Дипломи європейських навчальних закладів цінуються не просто так: там всебічно викладають актуальні знання, проводять наукові дослідження. Люди, які пройшли навчання в Європі, мають зовсім інший рівень знань. Це готові професіонали, що склалися.
Європейська освіта відкриває доступ до європейського ринку праці. Із вітчизняним дипломом на ньому робити нічого, а ось із закордонним можна й поборотися. Робота в Європі – це високі зарплати, стабільність та впевненість у завтрашньому дні.
Якщо дивитися ще далі, диплом європейського ВНЗ — перший крок до переїзду до Європи та здобуття європейського громадянства. У довгостроковій перспективі освіта в Європі дозволяє отримати посвідку на проживання, власну нерухомість, громадянство — ідеальне життя мрії, сире та стабільне.
Мінус у європейських вузів один, але великий: висока вартість навчання. Освіта в Європі по кишені небагатьом. Але якщо почитати більше про освіту на icea.ua , виявиться, що є кілька способів вчитися безкоштовно! А українці можуть брати участь у програмі UGU, розробленій спеціально для вихідців із України. Вона покриває не лише вартість навчання, а й проживання!
Правила
На навчання у Європі (особливо безкоштовне) великий конкурс. Кандидат має довести, що гідний. Для цього потрібні атестат із хорошими оцінками, блискучі результати іспитів. Важливий момент: складати мовний іспит чи хоча б тестування на знання мови доведеться. У багатьох європейських ВНЗ навчання ведеться англійською, але ця мова абсолютно універсальною не є, і в окремих установ можуть бути свої вимоги.
Загалом процедура має такий вигляд. Абітурієнт подає пакет документів до обраного ВНЗ, за необхідності складає іспити. Чекає на рішення комісії. Якщо установа надсилає запрошення на навчання, оформляє студентську візу у візовому центрі. І вирушає до іншої країни.
Важливо пам’ятати: у багатьох навчальних програм є особливі умови, яких доведеться дотримуватись. Наприклад, учасники UGU зобов’язані після проходження навчання повернутися до України. Підбираючи навчальну програму та ВНЗ, потрібно пам’ятати подібні речі: вони можуть не відповідати життєвим планам, але відмовитися від взятих на себе зобов’язань не вийде.