Форми із силікону знайдуться на кожній кухні. Але якість матеріалу буває різною, і не всі вироби можна нагрівати. Щоби силіконові форми служили довго і залишалися безпечними, треба поставитися до вибору з усією відповідальністю.
Ознаки якості
Найбезпечніший силікон – медичний. Форми із нього дорогі, але абсолютно безпечні. Колір неяскравий, пастельний, запах відсутній.
Промисловий силікон не чистий, із різними домішками. Це визначає розкид за якістю. Дешеві вироби небезпечні; вони отруйних квітів дивно пахнуть, а при нагріванні виділяють їдкий дим. Хороша силіконова форма досить товста і не пахне. На упаковці та самої форми має бути літерне позначення (FDA або CE), якщо виробник закордонний. Це стандарти якості і форма з позначенням їм відповідає. Вітчизняні вироби також маркуються. Продавець повинен мати сертифікат на продукцію, що підтверджує відповідність нормам ТУ.
Форма та розмір
Силіконові формочки на zabaganka.com.ua бувають різних форм. Є вироби індивідуальні та призначені для приготування кількох порцій одночасно. Якщо волієте готувати партіями, то це ваш вибір: потрібно купити сіліконові форми на кілька порцій. Від розміру залежать габарити готової страви; великі форми підходять для хліба, кексів, коржів, маленькі для маффінів.
Класична силіконова форма кругла. Альтернативний варіант – велика кругла або прямокутна форма. Порційні форми часто роблять фігурними: у вигляді звірят, квіточок, сердець, відбитків лап. Вироби, призначені для великих страв, не такі різноманітні. Пам’ятайте: готовий продукт повторюватиме форму силіконового виробу. Іноді це стає мінусом: якщо у формі багато дрібних деталей вона підходить не для всіх страв, тому що деякі інгредієнти можуть залишати порожнечі або розсипатися.
Як доглядати
Іноді як якісна форма служить зовсім недовго. Навіть спроби замовити форми на https://zabaganka.com.ua/ не допомагають. Тут справа не як, а особливостях догляду. Силікон м’який і легко ріжеться – тримати його поруч із гострими предметами не можна. Використовувати ножі та вилки для отримання готової страви — погана ідея: на силіконі виникнуть подряпини. З тієї ж причини не можна мити силіконові вироби металевою мочалкою та абразивами на зразок порошку соди.
Занадто агресивна хімія може роз’їсти силікон. Найкраще використовувати стандартні миючі засоби.